ЦІКАВІ ФАКТИ

ОКО ДИВИТЬСЯ, А МОЗОК БАЧИТЬ: ОСЬ ЯК ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ

X-LAB компанії JGL

Понад третину людського мозку присвячено обробці візуальної інформації, яку він отримує через очі

Очі, після мозку, є другим за складністю та продуктивністю органом, що складається з більш ніж 2 мільйонів елементів, які можуть обробляти приблизно 36 000 біт інформації щогодини. М’язи наших очей активні, навіть коли ми спимо. Очі пов’язані з мозком зоровим нервом, і, за оцінками нейробіологів Стенфордського університету, більше третини людського мозку присвячено обробці візуальної інформації, яку він отримує через очі.

Кількість світла, що потрапляє до нас в око, контролюється зіницею – отвором у центрі райдужної оболонки. Оскільки передня частина ока вигнута, кришталик заломлює світло, що надходить зовні, створюючи на сітківці перевернуте зображення. Коли зображення досягає сітківки, воно перетворюється на нервовий імпульс і з зорового нерва передається в мозок, який повертає його так, як ми його бачимо.

«Якимось чином мозок може інтерпретувати електричні сигнали, щоб сказати: «Вау, ця машина, що швидко рухається, їде у мій бік – мені краще повернутися на тротуар», – зазначає Енді Хуберман зі Стенфорда.

ІНФОГРАФІКА

Детальне вивчення ока: 10 фактів, які пояснюють, чому ми маємо дбати про здоров'я наших очей

ЧИТАТИ ДАЛІ